Serpme Ağ İpi

120
Serpme Ağ İpi

Serpme Ağ İpi

Serpme ağ ipi 450 gözün yapımında kullanılan bir ip modelidir. Bu gözlerin açıklığı ise 15 mm dir. Ağlar için kullanılan bu ip, uzun süreli dayanıklılığa sahiptir.

Ağdaki gözler 9 numaralı polyamid ipten yapılır. Ancak bu polyamid ipin asıl ana maddesi naylon ve liftir. Kullanılan naylon ve lif ise yırtılmaz bir özelliğe sahiptir. Sağlamlığı daha önceden test edilerek ağlarda kullanılır.

Serpme ağ alanı içinde ipin dayanıklılığı önem taşır. Çünkü ağı meydana getiren iptir. Bu ipler % 100’e varan bir el işçiliğini barındırır. Bu ağların ortalama ağırlığı 7 kg’yi bulur. Ağın alt kısmı torlu olacak şekilde yapılır. Bu da ağın dayanıklılığını bir kat daha arttırır.

Serpme Ağın Özellikleri

Serpme ağ ipi dayanıklılığı ile ön plana çıkar. Serpme ağlar genel olarak her sulak alanda kullanıma elverişlidir. Herhangi bir kısıtlama söz konusu olmaz. Ağı çekerken alt tarafı büzüşecek şekilde bir hal alır. Ancak bu alt kısım balıkları tutan kısımdır. Üstelik balıkları çekme aşamasında ezme durumu da yaşanmaz.

Genellikle serpme fiyatları her bütçeye hitap edecek bir gelişime sahiptir. Serpme ağlar yuvarlak olacak şekilde dizayn edilir.

Ağın kenarından ortasına doğru gidildikçe gözenekler küçülür. Ağın çevrili olan her tarafı kolay tutulup çekilmesi için kalın olan başka bir iplik malzemesi ile örülür. Bu malzeme ağın çözülmesini de engeller. Üstelik ağın kolayca düzülüp muhafaza edilmesinde de yardımcı olur.

Kullanışlı Serpme Ağ Modelleri

Serpme ağ ipi ağın kullanışlı olmasının en önemli maddesidir. Eğer iplik kalitesiz ise zamanla çözülüp tahriş olur. Ancak dayanıklı bir iplik zamanla yapısında bozulma olmadan kullanımını sürdürür.

Bu tür ağlar kullanım açısından pratiklik sunar. Ağın tam orta kısmında bulunan iplik yapısı çekme işlemi için bir halat görevi görür.

Serpme ağ fiyatları da kullanışlı olan bu ürüne rağmen oldukça uygun bir maliyete sahiptir. Birçok kişi rahatlıkla satın alabilir. Serpme balık ağı ile balık tutma işlemi oldukça kolay bir işleme dönüşür.

Serpme balık ağı geniş bir alana sahip olduğu için uzun süre denizlerde kalmaya gerek duymadan kısa sürede onlarca balığı tutmada yardımcı olur.

Serpme Ağ İpi

Serpme Ağ İpi

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.