El Örgüsü Serpme Ağ

El Örgüsü Serpme Ağ

El örgüsü serpme ağ özellikle usta balıkçılar tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Sebebi ise diğer ağlardan çok daha dayanıklıdır, Makine örgüsü olanlara göre daha pahalıdır.

Çünkü el örgüsü olan ağlarda el emeği vardır. Makine örgüsüne göre çok daha dayanıklı olan bu ağlar profesyonel balıkçılar tarafından daha çok tercih edilir. Fakat yeni başlayan amatör balıkçılarda rahatlıkla tercih edebilirler.

Serpme ağ çeşitleri arasında misina ile örülen ağlar en fazla tercih edilen ağlardır. El örgüsü serpme ağlar içinde misina ipinden başka polyamid iple örülen ağlarda vardır. Bu ağlar dayanıklı ağlar oldukları için her tür suda rahatlıkla kullanılabilir. El örgüsü serpme ağ en dayanıklı ağ çeşitleri arasındadır.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları incelemelerinde en uygun fiyatları ile karşımıza çıkan ağ çeşidi çok yaygın olarak kullanılmaktadır. El örgüsü ağlar biraz daha fiyatlı olmasına karşın en rağbet gören ağlar arasındadır. En sığ göllerden açık denizlere kadar her suda kullanılan bu ağ çeşidi hobi balıkçıları tarafından da zevkle kullanılır.

Serpme fiyatları misina ile örülen ağlarda daha uygun fiyatlı olanlara rastlamak mümkündür. Günümüzde balıkçılar ağ fiyatları ve çeşitleri konusunda fiyat araştırması yaparak ağ satın alırlar. Bu ağlar yaklaşık olarak 4 ile 7 kilo arasındadır. Misina ipi kullanılan ağlar kullanım kolaylığı sağlar. Fakat el örmesi ağlar daha dayanıklıdır. El örgüsü serpme ağ tüm ağlar içinde en iyi balık avlanan ağlar arasındadır.

Serpme Balık Ağı

Serpme balık ağı misina ile 9 numara ip ile örülen ağlar arasındadır. Daha farklı iplerle örülmüş olsa da misina ipi daha hafif olduğundan daha çok tercih edilir. Bu ağların uçlarına takılan kurşun sayesinde istenilen derinliğe inmesi sağlanır. Bu ağlar el ile atılarak tüm balıkların üzerini kaplar ve diğer adıyla kaplama ağ olarak geçer.

Bu ağ ile her derinlikteki suda avlanmak büyük bir keyiftir. Yeni balık avlamaya başlayan kişiler bu ağ ile balık avlamayı hemen kavrarlar. Balık avlamak özellikle erkekler tarafından en sevilen hobiler arasındadır. El örgüsü serpme ağ profesyonel balık avcıları tarafından en fazla tercih edilen ağlar arasındadır.

El Örgüsü Serpme Ağ

El Örgüsü Serpme Ağ

08.01.2022
371