Serpme İle Balık Avı

Serpme İle Balık Avı

Serpme ağlar, balıkçıların kısa bir süre içerisinde kilolarca balık tutup kar etmesine yardımcı olan araçlardan biridir. Serpme ile balık avı sayesinde balıkçılar, daha kolay bir şekilde balık avlamaya devam edebilirler.

Serpme ile balık avı, iki sandal arasına konulmuş olan serpme ağın balıkların üzerine atılması ile kilolarca balık yakalanması şeklinde gerçekleşir. Balıkçıların avlandığı yere göre serpme balık ağı çeşitleri bulunmaktadır. Balıkçılar, gideceği yerin özelliklerine dikkat ederek balık avlamak için en uygun olan serpme ağ çeşidini seçerler. Bu sayede serpme ile balık avı, herhangi bir güçlükle karşılaşılmadan kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

Serpme İle Balık Tutma

Serpme ile balık tutma aktivitesi, son yıllarda daha da göz önüne gelmiş ve birçok kişi için ek gelir kaynağı halini almıştır. Hem eğlenceli hem de geliştirici olan bu aktivite, aynı zamanda spor yapmanıza da yardımcı olacak.

Serpme ile balık tutma aktivitesi ile ilgilenen birçok kişi ise serpme ağlar hakkında daha çok bilgi edinmek istiyor. Eğer evinizde eski bir serpme ağı varsa bu ağı, yenisi ile değiştirip daha iyi bir deneyim elde edebilir ya da yeni başlayan biri olarak en güzel serpme ağlardan birini kullanarak ilk deneyiminizi daha da güzel bir hale getirebilirsiniz. Tabii ki öncelikle farklı yerlerde nasıl serpme ile balık tutulacağını öğrenmeniz gerekli.

Akarsuda Ve Gölde Serpme İle Balık Tutma

Akarsuda serpme ile balık tutma aktivitesini gerçekleştirmek istiyorsanız büzmeli, yemlik cepli ve deniz serpmesi adındaki serpme ağ çeşitlerini kullanabilirsiniz. Akarsularda en uygun olan ağ çeşidi misina ve el örmesi ağlardır.

Serpme ağlar, tuzlu suda fazlaca bekletildikten sonra eskimeye ve yıpranmaya başlar. Bu yüzden aldığınız serpme ağı her kullanımından sonra tatlı su ile yıkamanız gerekmektedir. Bu sayede serpme balık ağınız daha uzun ömürlü olacaktır.

Göller tatlı sular olduğu için istediğiniz herhangi bir serpme ağı, gölde serpme ile balık tutma aktivite sırasında kullanabilirsiniz. Ancak tuzlu sularda balık tutma aktivitesi için yukarıda bahsetmiş olduğumuz serpme ağları tercih edebilirsiniz.

Serpme İle Balık Avı

Serpme İle Balık Avı

16.01.2022
764