Serpme Balık Avı

Serpme Balık Avı

Balık tutmaya ilgi duyan kişilerin yakından ilgilendikleri konular arasında yer alan serpme balık avı, hem profesyonel balık avcıları, hem de bu işi hobi ya da ek gelir elde etmek amacıyla yapan kişiler için önemlidir. Serpme ağları tanımak ve onlar hakkında maksimum bilgiye sahip olmak şarttır. Ağların özellikleri, işlevleri ve hangi suya uygun oldukları hakkında araştırma yapılmalıdır. Daha sonra kişi kendisi için en uygun olan ağı seçmeli ve satın almalıdır.

Serpme ile balık avı son derece eğlenceli bir aktivitedir. Kişiler doğru yere ağlarını attıkları takdirde, birkaç kilo balığı aynı anda tutabilme lüksüne sahip olacaklardır. Kişiler bu aktiviteyi kazanca dönüştürebilme lüksüne sahip olabilecekleri gibi, tam zamanlı olarak da bu işi yürütme fırsatları olacaktır. Önemli olan doğru ağın seçilmesi ve kişinin bütçesine uygun bir seçenek belirlenmesidir.

Çeşitlerine Göre Serpme İle Balık Avı

Serpme ile balık avı yapacak olan kişilerin, ilk olarak kendilerine uygun bir serpme ağ edinmeleri gerekmektedir. Farklı kategorilerde farklı tür, çeşit ve kapasitelerde serpme ağ çeşitleri bulunmaktadır. Serpme ağlar misina, el örgüsü ve makina örgüsü olacak şekilde üç farklı grupta incelenmektedir. Bunun yanı sıra çarmıklı, sade, büzmeli ve cepli ağ çeşitleri de bulunmaktadır. Bu ağlar iplik farklarına, iplikler arası mesafelerine, kilolarına ve sağlamlıklarına göre değişim göstermektedir.

Ağ çeşitleri ilk olarak kişinin bu işi hangi amaçla yaptığına göre seçilmektedir. Örneğin profesyonel anlamda balık avcılığı yapacak olan bir kişi, sade ağ kullanmamalıdır. Derin sulara ağ atacak olan bir kişinin çarmıklı ağdan faydalanması gerekmektedir. Diğer ağ çeşitleri ise tatlı ya da tuzlu suda kullanılabilir ve ek gelir elde etmek isteyenler için ideal bir seçenektir.

Profesyonel balık avcılığı yapan kişiler el örmesi ya da misina ağları tercih etmelidir. El örmesi ağlar diğerlerine göre çok daha sağlam olacaktır. Aynı şekilde misina ağlar da çok kullanışlıdır, ayrıca uzun yıllar boyunca kullanıma uygun olacaktır. Makina ağları diğerlerine göre daha uygun fiyatlı bir seçenek olacaktır ancak genellikle hobi için balık tutan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Serpme Balık Avı

Serpme Balık Avı

16.01.2022
397