Serpme Balık Ağı Fiyatları

Serpme Balık Ağı Fiyatları

Serpme balık ağı fiyatları üzerinde etkili olan pek çok faktör bulunmaktadır. Ağını değiştirmek, yedeklemek ya da ilk defa ağ almak isteyen kişilerin en çok ilgilendikleri konulardan bir tanesi olan serpme ağ fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Piyasada çok fazla serpme ağ çeşidi bulunmaktadır. Kişilerin serpme ağ fiyatlarını araştırmadan önce, kendileri için uygun olan serpme ağ çeşitlerini belirlemeleri gerekmektedir. Daha sonra fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmaları daha mantıklıdır. Profesyonel anlamda balık tutan bir kişi, ucuz olduğu için sade serpmelerden satın alırsa hayal kırıklığına uğraması ve ağının kısa süre içerisinde bozulması olası olacaktır.

Serpme balık ağı fiyatları genel anlamda ailelerin bütçelerini zorlayacak kadar yüksek değildir. Ayrıca balık ağı almak geleceğe yapılan bir yatırım değeri görebilir. Profesyonel anlamda iş yapanlar ağa verdikleri parayı bir ayda, ek gelir amaçlı çalışanlar maksimum iki üç ayda, hobi olarak uğraşanlar da balığın kilosuna verdikleri ücretten kurtularak belki bir senede parayı geri koymuş olacaklardır.

Çeşitlerine Göre Serpme Ağ

Serpme balık ağı kategorisinde yer alan ürünlerin fiyatları değişiklik göstermektedir. El örmesi ve misina serpme ağların fiyatları makine örmesi serpmelere göre pahalıdır. Kurşunlu, zincirli ve çarmıklı serpmeler, cepli, büzmeli, yemlik ve Amerikan serpmelerden daha yüksek fiyatlara sahiptir. Deniz serpmesi ve sade serpmeler en uygun fiyatlı seçeneklerdir.

Profesyonel anlamda balıkçılık yapan kişiler el örmesi ve misina serpme ağlardan satın almalıdır. Alacakları çeşit balık tutacakları yere göre değişse de, genellikle kurşunlu, zincirli ve çarmıklı olmalıdır. Diğer ağlar daha çok ek gelir elde etmek isteyenlere göredir ancak derin ve çok tuzlu olmayan sulara ağ atacak olan kişiler, diğer ağ seçeneklerini de değerlendirebilir.

Son olarak profesyonel anlamda balıkçılık yapan kişilerin, mutlaka 6-7 kilogram ağırlığındaki ağlardan temin etmeleri gerekir. Çünkü bu ağlar daha derine inebilme ve daha çok balık tutabilme kapasitesine sahiptir. Serpme balık ağı fiyatları Yedek olarak diğer kilogramlardaki ağlardan da satın alınabilir.

Serpme Balık Ağı Fiyatları

Serpme Balık Ağı Fiyatları

16.01.2022
474