Serpme Av

Serpme Av

Serpme av işlemi yapılırken, balıkçıların el alışkanlığının olması önemlidir.

Serpme ağ ile balık tutmak oldukça kolaydır. Bu sebeple, serpme ağ yöntemini herkes kolaylıkla öğrenebilir. Av işleminin zor bir uygulama olmadığını söylemek mümkündür. Sadece pratik isteyen bir durumdur.

Bu işlem için önemli olan konu serpme ağ modellerinin nerede ve nasıl kullanılacağıdır. Yani balık avcılığı yapmak isteyen kişiler, bu faktörleri iyi bilmelidir. Serpme ağ suyun özelliği ve balıkların cinsine bağlı olarak ağ modeli belirlenir. Bu unsurlar bilinirse, avlanma işlemi hiçte zor olmayan bir işlem olacaktır.

Serpme Ağ İncelikleri

Serpme av yapılırken, dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır. Öncelikle bu işten para kazanmak isteyen kişilerin, kesinlikle avlanmayı öğrenmesi gerekir. Serpme av spor ya da keyif için avlanma işlemini yapacaklar için ise serpmeleri atma işlemini iyi bilmeleri gerekir. Tabi ki serpmeyi atmakla bu işlem sona ermez. Aynı zamanda suyun yapısına uygun ürünün belirlenmesi de önemlidir.

Serpme balık ağı tercihi, deniz serpmesi, misina serpmesi, çarmıklı, sade ya da büzgülü gibi modellerden olacaksa, ürün yapısına göre avlanma işlemi yapılır. Çünkü deniz serpmesi olarak alınacak serpmeler, sandallar üzerinde atış yapılarak avlanılan araçlardır. Fakat gölde avlanacak olan balık avcıları kıyıdan bu işlemi yerine getirebilmektedir. Bu işleme uygun bir ağ seçimi yapılır.

Serpme Ağ İçin Ağ Fiyatları

Serpme av yapacak olan kişiler, ağ tercihini doğru ürünlerden belirlemelidir. Kişilerin kullanım alanının yapısını iyi araştırmaları gerekir. Çünkü su üste yapısı ve su alta yapısı serpme atışı için oldukça önemlidir. Bazı durumlarda kurşunlu, torbalı ve sade ürün tercihi yapılmaktadır. Serpme av tamamen kullanım alanına bağlı bir durumdur.

Bütün bu faktörlere bağlı olarak ise serpme ağ fiyatları piyasada farklı aralıklarda sunulur. Serpme ağı Fiyat aralıklarını etkileyen konular arasında ağların ip kalınlığı, kalitesi, malzeme yapısı, örme türü ve teknik özellikleri yer alır. Bu konulara bağlı olarak serpme fiyatları değişkenlik gösterir. Balık avcıları ise ihtiyaçları doğrultusunda avlanma yapmak için ağ modelini belirleyebilir.

Serpme Av

Serpme Av

12.01.2022
179