Serpme Ağ Örme İpi

Serpme Ağ Örme İpi

Serpme ağ örme ipi, genel olarak günümüzde misina olarak da bilinmektedir.

Misinalar, balıkçılık sektöründe kullanılan ekipmanların büyük bir çoğunluğunda kullanılan bir malzemedir. Bu nedenle misina ipleri, balıkçılık sektörü ile bağdaştırılmış malzemeler arasında yer alır. Misinalar, olta ve benzeri ekipmanlar başta olmak üzere, serpme ağ benzeri ekipmanlarda da sık sık kullanılır.

El örmesi serpme ağların pek çoğunda, misina iplerinden faydalanılır. Bunun nedeni, misinanın el örmesi için elverişli bir malzeme olmasından kaynaklanır. El örmesi serpmeler günümüzde genellikle kasaba bölgelerinde balıkçılık yapan bireyler tarafından üretilmektedir. Örme serpme ağlarda genellikle, daha güçlü ve sıkı olmaları için zincir örgü yöntemi kullanılır.

Serpme Ağ ile Olta Arasındaki Farklar

Serpme ağ örme ipi olarak da bilinen misinalar, günümüzde yaygın olarak hem serpme ağlarda hem de oltalarda kullanılmaktadır. Bu sebeple günümüzde serpme balık ağı ve olta gibi ekipmanların arasındaki farklar da sık sık merak edilen konular arasında yerini almıştır.

Olta ve serpme ağ gibi ekipmanlar öncelikle bireylerin nasıl bir balıkçılık yapmak istediğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Genellikle hobi olarak yapılan balıkçılık işlerinde bireyler, oltayı tercih etmektedir. Ancak düzenli olarak balıkçılık yapmak isteyen bireyler için serpme ağlar daha avantajlıdır. Bunun nedeni de serpme ağların hem daha az uğraş gerektirmesi hem de tek seferde daha iyi bir verim sağlamasıdır.

El Örmesi Serpme Ağların Ücretleri

Serpme ağ örme ipi ve benzeri malzemeler, her bireyin kolayca ulaşabileceği ürünler olması sebebiyle oldukça ucuz maliyetlerden satın alınabilir. Bu sebeple de bu malzemelerin kullanıldığı el örmesi serpme fiyatları da oldukça uygun bir bütçeye hitap etmektedir.

Serpme ağların el örmesi olarak yapılması aynı zamanda hazır ağlara göre üretim masrafını da aradan kaldırır. Böylelikle hazır olarak satılan ve makina üretimi olan serpme ağlara göre, el örmesi ağlar çok daha bütçe dostu fiyatlara sahiptir. Fiyat karşılaştırılması yapılmasına karşın, günümüzde serpme ağ fiyatları da dahil olmak üzere pek çok balıkçılık ekipmanının ücret aralıkları kesin olarak belirtilmemektedir.

Serpme Ağ Örme İpi

Serpme Ağ Örme İpi

09.01.2022
291