Serpme Ağ Çeşitleri

Serpme Ağ Çeşitleri

Serpme Ağ Çeşitleri, balıkçılık faaliyetleri kapsamında en çok tercih edilen ve en iyi sonuçlar elde edilen ağ modelidir. Gerek esnek yapısıyla, gerek kullanım rahatlığıyla bir çok avantaj sağlamaktadır. Serpme Ağ Çeşitleri Kullanım amacına ve alanına göre çeşitli serpme ağ çeşitleri mevcuttur. Bunlar ağırlığına ve uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Serpme Ağ Çeşitleri ve Kullanılan Yerler

Serpme ağ çeşitleri El Örmesi Serpme Ağ: Bu serpme ağlar tamamen el işçiliği ile yapılmaktadır. El örmesi serpme ağ siparişi veren kişinin istediği ağırlığa ve uzunluğa göre yapılmaktadır. Ortalama standartlara göre bu ağ çeşidinin ip kalınlığı 9 numaradır.

Deniz Serpme Ağ: Adından da anlaşılacağı üzere denizlerde kullanımı uygundur. Diğer alanlarda da rahatça kullanılabilir. 5-6-7 kg & 22/20/16 mm göz – 18 metreye kadar açılım sağlamaktadır.

Serpme Ağ Çeşitleri :

Serpme Ağ Çeşitleri Serpme ağlar balık avcılığı faaliyetleri için en çok tercih edilmesindeki sebeplerden biride, diğer Serpme Ağ Çeşitleri türlerine göre kullanımının kolay ve basit olmasıdır. Kolay kullanım sağlamasının yanı sıra oldukça başarılı balık tutma metoduna sahiptir.

Serpme Ağ Çeşitleri ve Modelleri

Serpme Ağ Çeşitleri, Denizlerde, göllerde, akarsularda, dere yataklarında kullanılmaktadır. Fakat çok fazla otluk olan alanlarda kullanırken dikkat etmek gerekiyor. Aksi takdirde serpme ağınızın takılmasına ve yırtılmasına neden olabilir. Özellikle sazlık alanlarda serpme ağ atarken dikkatli olunuz.

Serpme Ağ Çeşitleri

Serpme Ağ Çeşitleri

09.01.2022
828