Serpme Ağ Çeşitleri ve Fiyatları

Serpme Ağ Çeşitleri ve Fiyatları

Serpme ağ çeşitleri ve fiyatları iki unsura bağlı olarak değişiklik gösterir.

Serpme çeşitleri deniz serpmeleri, el örmesi serpmeleri, misina zincirli serpme, misina kurşunlu serpme, dere serpmeleri, Amerikan misina serpme, Amerikan ip serpmeleri ve zincirli misina serpmesi olarak ayrılır. Ayrıca kullanılacak olan suyun derinliği ve özelliğine göre kilogram özellikleri de farklılaşır.

Serpme ağ fiyatları ise her kullanım alanına bağlı olarak üretim özelliğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Yani üstte sıralanan ağ modelleri her üretim için farklı olacağından dolayı, fiyatı da farklıdır. Serpme fiyatları uygun aralıklarda olsa da her kullanıcının ihtiyacına bağlı olarak belirlenir.

Ucuz Serpme Ağ

Serpme ağ çeşitleri ve fiyatları arasında en ucuz seçeneği bulmak için karşılaştırmalar yapmak doğru olacaktır. Serpme ağlar, balığın üstüne kapatılmasıyla ağın içinde kalan balıkların avlanması olarak ifade edilebilir. Genellikle iç sularda ve sığ sularda kullanılan bir araçtır. Avlanılan balıklar ise sazan, alabalık gibi balıklar olsa da ağ çeşitlerine göre birçok balık türü de avlanabilir.

Bu özelliklere bağlı olarak serpme ağ fiyatları birbiri içinde değişkenlik gösterecektir. Ayrıca sürü halinde balıkçılık yapılması için de en uygun ve ucuz ağ türlerini bulabilmek mümkündür. Genellikle serpmeler, fiyat aralıkları olarak balık avcılarının bütçesini sarsmaz ve aşmaz. Bu nedenle, balık avcılığı sektöründe sık kullanılan ağ türleridir.

Serpme Ağ Nasıl Kullanılır?

Serpme ağ çeşitleri ve fiyatları birbirine bağlı olarak değişen iki etmendir. Bu durum ise ağların kullanımı da etkiler. Fakat serpmeler genellikle kullanım şekli olarak benzerlik gösterir. Balık avlama işleminin amacı, spor, keyif almak ya da ekonomik konulardır. Avlanma işlemlerinin çalışma isteyen bir durum olduğu da söylenebilir.

Serpme balık ağı atılışı genellikle ağı ortadan tutarak, bir el ile ağın bir kısmını alıp, dönerek suya savurmaktır. Bu atma stili doğru bir şekilde yapılırsa, birçok balık avlayabilmek mümkün olmaktadır. Genellikle deniz, ırmak, göl gibi yerlerde bu şekilde atma işlemi kullanılır. Fakat denizde avlanma yapılıyorsa, iki gemi arasında ağ atımı gerçekleştirilmektedir.

Serpme Ağ Çeşitleri ve Fiyatları

Serpme Ağ Çeşitleri ve Fiyatları

12.01.2022
178