Serpme Ağ Boyutları

Serpme Ağ Boyutları

Serpme ağlar, çeşitlerine göre ayrıldığı gibi boyutlarına göre de ayrılmaktadır. Balıkçılar, serpme boyutları genellikle ağı kullanacakları yere göre belirlerler. Balıkçıların kısa bir sürede kilolarca balık tutmasına yardım eden serpme ağların, boyutlarına göre balık tutma kapasitesi değişiklik gösterir. Coğrafyaya bağlı olarak yanlı ağ kullanımı balıkların yakalanmasını engeller. Bu nedenle doğru serpme ağ boyutunu tercih etmek balıkçılar için büyük önem taşımaktadır.

Çeşitlerine Göre Serpme Ağ

Çeşitlerine ve kullanım alanlarına göre serpme ağ boyutları değişmesi gayet doğaldır. Yani bir denize atılan serpme ile bir göle atılan serpme arasında belirgin farklar bulunmaktadır. Denize atılan serpme ağı boyutu Göle atılan serpme ağ boyutundan çok daha büyüktür. Eğer bir balıkçı, göl için uygun olan serpme ağı boyutunda bir ağı denize atarsa yakalayabileceğinden daha az balık yakalar.

Ayrıca serpme ağ boyutu gereğinden daha küçük olduğu için denizde olması gerektiğinden daha hızlı dolar. Bu yüzden balıkçı, kısa süreli aralıklarla ağır çekip geri atmak zorunda kalacağı için daha çok efor sarf eder. Bu da balıkçının daha fazla güç, zaman ve balık kaybetmesine neden olur. Bu yüzden de balık avlamaya giderken uygun serpme ağ boyutunun bulunması oldukça önemlidir. Ayrıca balıkçıların tercih etti serpme ağ çeşitlerine göre farklı ağ boyutları bulunmaktadır.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme fiyatları, balıkçıların tercih ettiği serpme ağı boyutuna ve serpme ağ çeşidine göre değişiklik gösterir. Genellikle amatör balıkçılar tarafından tercih edilen makine örgüsü ve misinadan yapılmış olan serpme fiyatları, zincirden kursundan yapılmamış olan serpme ağ fiyatlarına göre daha azdır. Kullanılan malzeme arttığından dolayı doğal olarak serpme ağ boyutu arttığı zaman bahsi geçen serpme ağın fiyatı da artmaktadır. Çeşitlerine göre serpme ağ fiyatları değişiklik gösterir.

Serpme ağ fiyatları ile ilgili detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler, müşteri temsilcimiz ile irtibata geçebilir ve serpme ağ fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilir. Ayrıca gideceğiniz balık avı için hangi ağın daha uygun olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Serpme Ağ Boyutları

Serpme Ağ Boyutları

16.01.2022
420