Serpme Ağ 7 Kg

Serpme Ağ 7 Kg

Serpme ağ 7 kg ağları balık ağları içerisinde en büyük olan ağlardır. Bu ağ ile çok sayıda balık avlamak mümkündür.

Ağır bir ağ olması nedeniyle atıldığı suyun en derinlerine kadar ulaşır. Derinlerde çok daha fazla çeşit olduğu için daha büyük ağlar tercih edilmektedir. 7 kiloya kadar ulaşan bu ağ, çok sayıda balık tutulmasına imkan sağlar.

Serpme ağ çeşitleri arasında en ağır olan bu ağlar profesyonel balıkçıların işlerini kolaylaştırır. Pek çok çeşidi bulunan bu ağlar serpme ağ balıkçılığında balık cinslerine göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak incelendiğinde en fazla misina ipi ile örülen ağların tercih edildiği görülür. Serpme ağ 7 kg ile çok çeşitli ve çok miktarda balık avlanabilir.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları farklı fiyatlarda ve farklı çeşitlerde bulunur. Bireyler araştırma yaparak uygun fiyatlı ürünleri kolayca bulmak mümkündür. Bu ağlar kullanım kolaylığı açısından tüm balıkçı bireyler tarafından tercih edilir. Balıkçılar tarafından misina ipinden yapılanları hafif oldukları için tercih edilir. El örmesi ile yapılan ağlar daha sağlamdır. Bazı balıkçılar el örmesi ağları tercih ederler.

Serpme fiyatları ağların büyüklüklerine ve ağırlıklarına göre değişir. Bu ağların ağırlıkları 4 ile 7 kg arasında değişir. Kolay kullanımlı olması nedeniyle balıkçılar tarafından da sıklıkla tercih edilir. Bu serpme ağlar su içerisinde oldukça geniş bir bölgeye yayılarak oldukça fazla balık avlanmasını sağlar. Serpme ağ 7 kg ağ geniş alanda kullanıldığı için en çok bu işi profesyonel olarak yapan kişiler tarafından tercih edilir.

Serpme Balık Ağı

Serpme balık ağı ile iki şekilde ağ atılır. İlk olarak ağ elle atılarak suya bırakılır. Bazı balıkçılar ise ağı su yüzüne bırakırlar.  Serpme ağ çeşit sayısının fazla olması ve kolay bir şekilde taşınabilme özelliği olmasıdır. Ağ çeşitleri arasında büzmeli, cepli, çarmıklı ve sade serpmeler adlarında olan çeşitleri vardır.

Büzmeli ağlar kumlu ve derin bölgelerde tercih edilirken tek parça olarak üretilen cepli ağlar taşlık alanlarda bulunan dere, göl ve deniz kıyılarında kullanılır. Çarmıklı ağ denilen çeşit ise 2 parçadan oluşur. Bu ağ daha çok derin sularda kullanılır. Sade serpme ağın özelliği ise ağda çekme ipi bulunmasıdır. Bu ağ balıkların kıyıya daha çabuk çekilmesini sağlar. Serpme ağ 7 kg ağları kullananlar bu çekme sistemi ile ağlarını rahatça çekebilirler.

Serpme Ağ 7 Kg

Serpme Ağ 7 Kg

15.01.2022
1.072