Serpme Ağ 6 Kg

Serpme Ağ 6 Kg

Serpme ağ 6 kg, balığın üzerine atılan bir ağ ile kapatılmasını ve balıkların ağ içinde kalmasını sağlayan bir av aracıdır. Serpme ağ ile av, en yaygın olarak iç su balıkçılığında kullanılmakta olan ve kullanılması çok basit olan bir ağ grubudur. Serpme aile genellikle sazan ve alabalık avlanır. Serpme ağların çeşitli şekilleri ve modelleri bulunmaktadır.

El örmesi serpme ağlar, en çok tercih edilen serpme ağ çeşitlerinden biridir. Ancak el örmesi serpme yaparken gerekli olan etkenlere oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. El örmesi serpme ağ yaparken herhangi bir yanlış yapıldığı zaman balıkçı balık avında başarısız olabilir. Ayrıca balıkçı, balık avından zevk almadan döner.

Serpme Ağ Çeşitleri

Farklı alanlarda kullanılmak için birçok serpme ağ çeşidi bulunmaktadır. Balıkçıların avlandığı yere uygun olan serpme ağ çeşidini kullanması gerekmektedir. Uygun olan serpme ağ çeşidi kullanılmadığı zaman daha az balık yakalayacağını gibi daha da fazla enerji harcamanız gerekmektedir. Bu yüzden gittiğiniz yere uygun olan serpme ağ çeşidini kullanmak sizin için daha iyi olacaktır. Peki serpme çeşitleri nelerdir?

1-Sade Serpmeler:

Sade serpmeler basit donanımda serpme ağ türlerinden biridir. Birçok modelde kullanılmakta olan herhangi bir örgüsü ile hazırlanabilir. Sade serpmeler de çekme ipi bulunabildiği gibi bulunmaya da bilir.  Serpme Ağ 6 Kg Çekme ipi bulunan sade serpmelerde balıklar kıyıya çekilerek alınırken çekme ipi bulunmayan sade serpmelerde balık avı, sığ sularda balıkları sıkıştırma üzerine gerçekleşmektedir.

2- Çarmıklı Serpmeler:

Derin sularda kullanılmakta olan bu serpme türü, 16 mm göz açıklığı mesafesi ile 4 nolu iplikten örülmektedir. Bu modelin en önemli özelliği İki parçadan örülüp sonra birleştirilmesidir. Tek bir parçasında 1000 adet göz ile 15 düz göz bulunur.

3- Büzmeli Serpmeler:

Altı nolu iplik ve 16 mm göz açıklığında örülmekte olan büzmeli serpmeler, birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Uygun ortamda kullandığınız zaman büzmeli serpmeler ile mükemmel bir balık avı deneyimine sahip olabilirsiniz. Serpme Ağ 6 Kg Büzmeli serpmeler için en kullanışlı ortam göller ve sığ sulardır.

4- Cepli Serpme:

Cepli serpmeler, naylon ağ ipliğinden oluşan ve tek parça olarak görülmekte olan bir ağ modelidir. Genellikle akarsularda tercih edilmekte olan cepli serpmeler, yanlarında bulunan cepler sayesinde balıkları yakalar. Akarsudaki balıklar yüzmeye çalışırken serpmenin cebine takılır. Balıklar cebe takıldıktan sonra ise geri çıkamazlar. Bu sayede pek çok balık yakalayabilir siniz.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme fiyatları, sert malların sahip olduğu pek çok etkene göre değişiklik gösterebilmektedir. Almak istediğiniz serpme ağı nerede kullanacağınız, serpme ağın modelinin ne olduğu ve serpme ağın boyutu gibi etkenler serpme ağ fiyatlarını değişikliğe neden olmaktadır. Bu yüzden serpme ağı olmadan önce yapmanız gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Öncelikle serpme ağı hangi sularda ve nerelerde kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Serpme ağın kullanıldığı yere göre serpme ağ çeşidi değiştiği için bu eylem çok önemlidir. Ayrıca doğru al seçmek size hem zaman, hem güç hem de para kazandırabilir.

Bu yüzden serpme nerede kullanacağınızı iyice düşünmeniz ve karar vermeniz gerekiyor. kararınıza verip serpme ağı nerede kullanacağınızı belirledikten sonra yukarıda vermiş olduğumuz bilgilere göre hangi ağ çeşidinin sizin için daha uygun olduğunu seçmelisiniz. Hangi ağı alacağınızın daha uygun olduğunu seçtiğiniz zaman ise geriye kalan tek işlem o ağı satın almanızdır. İletişim bilgilerimiz sayesinde bize ulaşabilir ve seçmiş olduğunuz ücretleri hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Serpme Ağ 6 KG

Serpme Ağ 6 KG

16.01.2022
522