Saçma Balık Ağı

Saçma Balık Ağı

Saçma balık ağı ile balık avı severlerin sevdiği ağlar arasındadır. Bu ağların ağırlıkları 4 ile 7 kilo arasında değişir.

Balık ağları ağırlıklarına göre av alanı belirli eder. Avlanacak balık çeşidine göre de ağ çeşitleri değişebilir. Bu ağların birçoğu misina ipi ile örülür. Misina ipi ince bir ip olduğu için taşıması ve toparlaması kolay olduğu için tercih edilir.

Serpme ağ çeşitleri arasında en fazla tercih edilen ağlar arasında misina ipi ile örülen ağlar gelir. Misina ipi hem ince yapılı hem de kolay toplanabilen yapısı ile tüm balıkçılar tarafından tercih edilir. Diğer iple örülenler çok daha ağırdır. Saçma balık ağı kullananlar arasında misina iple yapılanı tercih ederler.

Serpme Ağ fiyatları

Serpme ağ fiyatları farklı fiyatlarda bulunur. Bu ağ fiyatları kullanım alanları, ipin kalitesi gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Çok kullanışlı ağlar olduklarından uygun fiyatlarda bulmak mümkündür. Balıkçı avlanacağı balık cinsine göre farklı ağ çeşitleri seçebilir. Bu yönde geniş seçenekler bulunur.  Her bütçeye uygun ağ çeşidi bulmak bu tür ağlarda daha kolaydır.

Serpme ağlar içinde genelde daire şeklinde örülen ağlar daha çok tercih edilir. Bu ağlara kaplama ağlar denir. Ağ atıldığı zaman balıkların üzerini kaplayarak balıkları için hapsetme yolu ile avlanma sağlar. Bu ağlar üstten yani havadan el yardımı ile atılan ağ çeşitleridir. Bu ağlar atılacak ağın yayılma genişliğine ve sualtı derinliğine göre değişir. Taşınması en kolay olan ağlar arasındadır. Saçma balık ağı hobi olarak balık tutan kişilerin de ilk tercihleri arasında yer alır.

Serpme Balık Ağı

Serpme ağ Çeşitleri kullanım kolaylığı bakımından bireylerin en fazla tercih ettiği ağ çeşitleri olarak bilinir. Bu ağ modellerinde misina ipi kullanılması ağın toplanması açısından kolaylık sağlar. Misina ipinin ince ve hafif olması taşıma kolaylığı da sağlar. Kullanım kolaylığı olması açısından balıkçıların ilk tercihleri arasındadır.

Bu ağlar tüm balık avı severler tarafından rahatlıkla kullanılır. Özellikle yeni kullanmaya başlayanlar için pratik toplanma özellikleri olanlar vardır. Kıyı balıkçılığı ve deniz balıkçılığında kolay kullanımı nedeniyle tercih edilir. Saçma balık ağı her tür balıkçı tarafından kullanılabilir.

Saçma Balık Ağı

Saçma Balık Ağı

10.01.2022
602