Misine Serpme

Misine Serpme

Misine serpme ağlar, ülkemizde çok sayıda balık avcılığı seçeneği için kullanılan ürünlerdir.

Türkiye’de yer alan birçok su kaynağında misine serpmeler kolaylıkla kullanılabilir. Her yere uygun olan bu ağlar, bireylerin en kolay şekilde balık tutmasına imkan sağlayan yöntem olarak da bilinmektedir. İstenilen balık miktarına en az eforla ulaşmak da misine serpmeler ile mümkün olmaktadır.

Serpme ağ seçenekleri arasında en sık tercih edilen modeller misina ağlardır. Ülkemizde ise amatör ya da ticari amaçlar ile yapılan balıkçılıklarda bu ağ modelleri çok sık kullanılır. Balıkçılık yapmak için kullanımı sağlanan çok sayıda av malzemesi bulunsa da misina ağlar, rağbet görmektedir. Yani balık avcılığında tercih edilen av malzemeleri arasında yerini alır.

Misina Ağ Fiyatları

Misine serpme denilince akla birçok model gelmektedir. Bunlardan bir tanesi de misina serpmelerdir. Genellikle bu ağlar ağırlık olarak seçeneklere ayrılır. Kurşunlu ya da zincirli malzemeler kullanılarak, rahat bir kullanıma ortam hazırlanabilir. Tabi ki bu modeller tercih edildiğinde fiyat aralıkları diğer ağlara göre daha farklı olabilir.

Serpme fiyatları rahat kullanım açısından, model, boy, materyal yapılarına göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda talep edilen ürün kategorisi arasında yerini alır. Bu ağlar kaliteye, kullanılan malzemelere ve ip kalınlığına göre fiyat aralıklarına ayrılır. Bunların yanı sıra serpme ağ fiyatları göz sayısı, genişlik ve boyut farkına göre de farklı fiyatlara sahiptir.

Misine Serpme Kullanım Yapısı

Misine serpme ağları, kullanacaklar için bu ürünlerin kullanıldıktan sonra muhakkak kurulanması gerekir. Özellikle tuzlu sularda kullanımı sağlandıktan sonra ağ üstünde kalan tuzların ağın yırtılmasına neden olduğu söylenebilir. Bu nedenle ağın üzerinde yer alan tuzlardan arındırılması için yıkanıp kurulanmalıdır. Bu kullanım özelliklerine dikkat edildiğinde uzun ömürlü bir şekilde ağlar kullanılabilir.

Serpme balık ağı kullanım yapıları aynı zamanda üretim yapısına bağlı olarak da değişkenlik gösterir. Yani serpmeleri kullanırken muhakkak tekniğini bilerek kullanmak gerekir. Serpme atışı yapmak ve atarken belli yöntemler kullanmak, avlanacak balık sayısının çoğalmasına yardımcı olur. Serpme atmak için de ustasından yardım almak ya da ağ atan birini izlemek gerekir.

Misine Serpme

Misine Serpme

15.01.2022
272