Misina Deniz Serpmesi

Misina Deniz Serpmesi

Misina deniz serpmesi balıkçıların özellikle açık denizlerde kullandığı ağ çeşididir. Misina ipi ince olduğu için bu ağ çok rahat kullanılır.

Serpme Fiyatları

En güzel yanı da bu ağın çok çabuk toparlanır olmasıdır. Hobi olarak balıkçılık yapan kişiler misina ile yapılan ağlar dışındaki ağları da severek kullanırlar. Misina ipi ile yapılanlar denizde daha çok tercih edilmektedir.

Serpme ağ olarak en fazla kullanılan ağ misina kullanılan ağlardır. Bunlar büyüklüklerine ve kullanım alanlarına göre değişirler. Bu ağlar 4 ile 7 kilo arasında değişen ağırlıklarda bulunurlar. Ağların bu ağırlıkta olmasının sebebi ağın çok daha derinlere inerek daha fazla balık avlamasını sağlamaktır. Misina deniz serpmesi balıkçıların en rahat kullandıkları ağlar arasındadır.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları diğer seçeneklere oranla çok daha ucuza gelmektedir. Deniz balıkçılığına merak saran hobi balıkçılarının yanı sıra profesyonel balıkçılar da bu ağı tercih eder. Büyük göl ve akarsularda da bu ağı kullanmak mümkündür. Serpme ağlar daire şeklinde örülür ve balıkların üzerine atılarak balıkları içine hapseder.

Serpme fiyatları birbirinden farklı fiyatlara değişik özelliklerinden dolayı sahiptir. Bu ağlar hem büyük alanlar için hem de küçük alanlar için farklı boyutlarda üretilirler. Küçük alanlar için olanları daha çok göl, akarsu, dere ve ırmaklarda kullanılır. Büyük ağların denizlerde daha rahat kullanılması balık tutmayı zevkli hale getirir. Misina deniz serpmesi tüm sularda kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Serpme Balık Ağı

Serpme balık ağı kullanım ve taşıma kolaylığı açısından kullanımı kolay ağlar arasında yer alır. Kullanım kolaylığı açısından misina ile örülen bazı ağ çeşitlerinde pratik toparlanmasını sağlayan mekanizmalar bulunur. Bu mekanizmalar sayesinde balıkçılığa yeni başlamış kişiler dahi zevkle balık tutabilirler.

Hobi olarak balıkçılık yapan kişiler en çok misina ipi ile avlanmayı severler. Çünkü çok hafif ve kullanımı kolaydır. Balıkçılığı zevkli hale getiren bu ağlar profesyonel olarak balık avlanan kişilerinde avlanmasını kolaylaştırır. Denizde balık avlamak için  bu ağların uçlarına bağlanan kurşunlar sayesinde ağlar denizin en derinlerine kadar iner.  Derin sularda daha fazla balık çeşidine rastlanır. Misina deniz serpmesi ağları denizin en derin yerlerine kadar inmektedir.

Misina Deniz Serpmesi

Misina Deniz Serpmesi

15.01.2022
339