Küçük Serpme Ağ

Küçük Serpme Ağ

Küçük serpme ağ balıklarda havadan el ya da kol yardımıyla atılmakta olan avlanma araçlarıdır.

Genellikle daire şeklinde imal edilen el örmesi olarak 4 ya da 5 kg ağırlığında ağlardır. Fakat daha ağır ürün seçenekleri de bulunur. El örmesi üretimlerin yanı sıra makine örgüsü ağ modelleri de bulunur.

Serpme ağ olarak satışa sunulan küçük ağlar, kurşunlu, kurşunsuz, çarmıklı, büzgülü, sade seçeneklere ayrılır. Kurşunlu olan seçeneklerde uç kısımlarında 15 ya da 25 gram kurşunlar bulunur. Bu üretim modelleri de ağların daha rahat balıkları çevrelemesine yardımcı olur. Kurşunlar hızlı bir şekilde serpmelerin dibe inmesine yardımcı olur.

Küçük Serpme Ağ Modelleri

Küçük serpme ağ modelleri, çeşitli özelliklere ve arzuya göre renklere göre tercih edilir. İp ya da misinadan yapılabilen türleri bulunur. Ayrıca ip özellikleri kalın, ince, misina, naylon ve benzeri niteliklere bağlı olarak üretilir. Genellikle balık avcılığı için tercih edilen su özelliklerine uygun olarak ağ modelleri de seçilir.

Serpme balık ağı ürünleri balıkların büyüklüğüne bağlı olarak da boyutsal olarak değişkenlik gösterir. Büyük ağlar ya da küçük ağlar olarak belirli ebatlarda ürün seçenekleri bulunur. Avcılığın yapılacağı su özelliği ağın da ip yapısına bağlıdır. Örneğin, deniz için kullanılacak ağlar, uzun ömürlü ve kaliteli malzemelerden üretilir. Ayrıca denizin sakinliği ve dalgalı oluşuna bağlı olarak dayanıklılık gösteren ürün tercihleri yapılır.

Küçük Serpme Ağ Fiyatları

Küçük serpme ağ fiyat olarak oldukça uygun ürünlerdir. Bu durumun yanı sıra ağların yapıları, ip özellikleri, kurşunlu, kurşunsuz, çarmıklı, büzgülü, sade oluşları fiyatlarını etkiler. Bunun yanı sıra kullanım alanları da fiyatta etken konulardan bir tanesidir.

Serpme ağ fiyatları küçük ürünler için daha uygunken, büyük serpmeler için ise daha yüksek oranlarda satışa sunulur. Bunun yanı sıra misina, naylon, Amerikan ve benzeri ip seçenekleri fiyatı büyük bir oranda etkiler. Küçük serpme ağ Serpme ağ fiyatları kişilerin tercihlerine göre şekilleneceğinden dolayı, balık avcılarının ihtiyaçlarına da bağlıdır. Yani büyük bir avcılık işlemi yapılacaksa, ağ türü büyük ve işlevsel özelliklerden belirlenebilir.

Küçük Serpme Ağ

Küçük Serpme Ağ

08.01.2022
246