Gümüş Serpme Ağ

Gümüş Serpme 

Gümüş Serpme ağ, Serpme ağlar, atılmış olan bir ağ ile balığın üzerinin kapatılması ve ağın için de kaldıktan sonra, yakalanmasını sağlamakta olan bir av biçimidir. Daha çok derin sularda ve sığ olan yerler de kullanılması daha uygundur. Genel olarak, alabalık ve sazan gibi balıkların avlanması için kullanılır. Fakat bunun dışında, toplu halde dolaşan istavrit gibi, küçük balıkları avlamak için de gümüş serpme  kullanılabilir.

Gümüş Serpmesi Fiyatları

Öncelikle ağdaki kurşunların olduğu bölge serbest bırakılmalıdır. Arkada kalan ağ da, kullanılmayan elim üzerine sarıldıktan sonra, iki ağ birbirine eklenerek, kurşun kısmı yukarıya doğru kaldırılır. Ağın boşlukta kalan kısmın da, ayrıca bir boşluk kalacaktır.

Boşluk kısmından tutularak, ağ atılmak istenen yere atılarak, bütün ağ serbest bırakılır. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken ağın çekme ipinin, kontrol de tutulmasıdır. Yani ipin teknenin içinde olduğundan emin olmak gerekir.

Ağ atılma işlemi tamamlandıktan sonra, serpmenin dibe doğru batmasını beklemek gerekmektedir. Tamamen dibe batması önemlidir. Eğer dikkat edilmezse, ağın içerisin de olan balık kaçmaya çalışabilir. Ağ çöküp, balıklar geldikten sonra, ağır ağır gümüş serpme ağ çekilmeye başlanır.

Serpme  Çeşitleri 

Gümüş serpme ; Irmak, dere, baraj, göl ve deniz gibi yerler de kullanmaktadır. Ağ atma işlemi bittikten sonra, gümüş serpme ağın kurutulmaya bırakılması gerekmektedir.

Eğer kurutulmazsa,  serpme balık ağı nemli kalacağı için, çabuk bozulabilir ve eskiyebilir. Boydan bir şekilde asılıp kurutulması uygundur. Deniz içinde serpme ağ kullananlar için önemli olan, serpme ın tuzlu sudan çıktıktan sonra, mutlaka yıkanmasıdır. Bu şekil de rutubetten dolayı bir çürüme olmaz.

Serpme Fiyatları

Serpme  fiyatları değişim göstermektedir. Serpme ağ fiyatları da değişiklik göstermektedir. Yani metre hesabına göre satıldığı için, net bir fiyatı bulunmamaktadır. Seçtiğiniz metreye göre bir fiyat belirlenmektedir. Gümüş serpme ağlar pek çok internet sitesin de satılmaktadır. Sipariş verildiği takdir de, 1-3 iş günü içerisinde elinize ulaşacaktır. Ulaşım günü, bulunulan bölgeye göre değişim gösterebilir.

Gümüş Serpme Ağ

Gümüş Serpme Ağ

15.01.2022
362