Germe Ağ ile Balık Avı

Germe Ağ ile Balık Avı

Germe ağ ile balık avı oldukça verimli geçer. Serpme ağlara oranla daha farklı şekilde kullanılabilen bu ağlar, bireylerin istedikleri miktarda balık tutabilmesine imkan sağlar.

Germe balık ağı, serpilerek değil gerdirilerek kullanılır. Yani ağ, bir uçtan bir uca gerilir. Bu şekilde ise balık avı yapılmış olur. Yine bu av şeklinde de balıklar gelir ve ağa takılır.

Serpme ağ gibi farklı ağ modelleri, balıkların yakalanmasına katkı sağlayan ürünlerdir. Germe ağ de bu farklı balıkçılık araç gereçlerinden birisidir. Her modelin farklı kullanım şekli vardır ancak bütün kullanım şekilleri oldukça kolaydır. Amatör ve profesyonel balıkçıların tamamı balık ağı kullanabilir.

Germe Ağ ile Balık Nasıl Avlanır

Germe ağ ile balık avı yapılırken dikkat edilecek nokta ağın uçlarını iyi sabitlemektir. Akarsuda akıntının yönü belirlenir. Balıkların yüzdüğü güzergah belirlenir. Ardından germe ağ iyice açılır. İki taraftan sabitlenir ve yüzüş güzergahının önüne bir set çekilir. Ardından balıkların o ağa takılması beklenir. Germe ağ ile balık avı bu kadar basit ve pratik bir yöntemdir.

Serpme balık ağı gibi diğer balık ağlarında ise ağın bir ucundan tutulur ve havada hafifçe döndürülerek yukarıdan aşağıya olacak şekilde suyun üzerine fırlatılır. Ardından çekme ipi çekilir ve ağ torba gibi büzülerek balıkları hapseder. Her balık ağı modelinin kullanımı kolaydır ancak ufak farklılıklar da mevcuttur.

Germe Ağ Fiyatları

Germe ağ ile balık avı oldukça kolaydır ve yapılması gereken tek şey de ağı gerdikten sonra balıkların o ağa takılmasını beklemektir. Hiçbir şekilde emek gücü harcatmayan kullanımı kolay bu ağlar, her kesimden balıkçının kullanımına açıktır. Ayrıca hem kolay hem pratik hem de uğraşsız germe balık ağları sıklıkla tercih edilen ürünlerdir.

Serpme fiyatları gibi germe ağ fiyatları da sektöre kıyaslandığında oldukça ucuzdur. Germe ağların sağladıkları kolaylıklar, balıkçıların çok sayıda balığı uğraşsız bir şekilde yakalamasını sağlamaktadır. Yüksek performanslı bu balıkçılık araç gereçlerine, dijital alışveriş platformlarında olduğu gibi balıkçı ürünleri satan geleneksel dükkanlarında da oldukça uygun bir fiyata ulaşılabilir.

Germe Ağ ile Balık Avı

Germe Ağ ile Balık Avı

08.01.2022
2.508