El Örgüsü Serpme Fiyatları

El Örgüsü Serpme Fiyatları

El örgüsü serpme fiyatları makine örgüsü olanlara göre daha pahalıdır. Ancak el örgüsü ağ hazır şekilde alınmayıp yapılırsa daha uyguna gelmektedir.

Makine örgüsüne göre çok daha dayanıklı olan bu ağlar profesyonel balıkçılar tarafından daha çok tercih edilir. Fakat yeni başlayan amatör balıkçılarda rahatlıkla tercih edebilirler. İyi araştırma yapılırsa uygun fiyatlı bulmak ta mümkündür.

Serpme ağ çeşitleri arasında el örgüsü ağlar dayanıklı ağ isteyenler için ilk sırada yer alır. Bu ağlar ince misina ile örüldüğü gibi polyamid ip ile örülenleri bulunur. Misina ipi daha ince ve hafif olduğu için balıkçılar tarafından taşınma kolaylığı sağlar. Diğer iple örülenler daha ağırdır. El örgüsü serpme fiyatları yapıldığı ipin cinsine göre değişiklik gösterir.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları arasında farklılık olması bu ağların nasıl yapıldığı ile yakından alakalıdır. Çünkü el örgüsü ağlar biraz daha fiyatı yüksek olan ağlar arasındadır. Fakat yine de iyi bir fiyat araştırması yapan balık avı severler uygun fiyata rahatlıkla bulabilirler. Misina ipi ile örülen ağlar diğerlerine göre daha uygundur.

Serpme fiyatları tercih edilecek ağın kullanım alanına göre değişir. Günümüzde balıkçılar ağ fiyatları ve çeşitleri konusunda fiyat araştırması yaparak ağ satın alırlar. Bu ağlar yaklaşık olarak 4 ile 7 kilo arasındadır. Misina ipi kullanılan ağlar kullanım kolaylığı sağlar. Fakat el örmesi ağlar daha dayanıklıdır. El örgüsü serpme fiyatları profesyonel balıkçılar tarafından fiyatı yüksek dahi olsa tercih edilir.

Serpme Balık Ağı

Serpme balık ağı genelde 9 numara iple örülür. Bu örülen ipler belirli sıklıklarla örülür. Ne kadar fazla göz yapılırsa avlanma o kadar kolay olur. Bu ağlar hem iç sularda hem de derin sularda balıkçılar tarafından sıklıkla kullanılır.

Serpme ağ elle üst taraftan atılarak balıkların üstünü örter, çevreler ve balıkları içinde kalmasını sağlar. Son derece pratik bir kullanım sağlayan bu ağ derinlere uçlarında yer alan kurşunlar sayesinde iner. Ağ derinlere indikçe daha fazla balık bu ağlara takılmış olur. El örgüsü serpme fiyatları örüldüğü ipin kalitesinin yanında yapılan göz sayısına göre de değişkenlik gösterir.

07.01.2022
200