Denizde Serpme ile Balık Avı

234
Denizde Serpme ile Balık Avı

Denizde Serpme ile Balık Avı

Denizde serpme ile balık avı kolaylıkla yapılabilir. Ancak bu işlemin gerçekten başarı sağlayabilmesi için kaliteli bir balık ağına sahip olmak gerekmektedir.

Serpme ağ ürünleri, pek çok farklı bölgede kullanılabilecek şekilde tasarlanan balıkçılık ekipmanları arasında yer alır. Her balık avı bölgesi için farklı özelliklere sahip serpme ağlardan söz etmek mümkündür.

Serpme ağlar, balıkçılar tarafından günümüzde sık sık tercih edilmektedir. Bunun nedeni, serpme ağların genel olarak oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü balıkçılık ekipmanları olmasından kaynaklanır. Bu nedenle serpme ağlar, balık avı yapılabilecek bölgelere göre değişen özelliklere sahiptir. Bu bölgeler ise genel olarak sığ ve durgun sular ya da derin ve hareketli sular olarak iki farklı temel gruba ayrılır.

Serpme Balık Ağlarının Çeşitleri

Denizde serpme ile balık avı için kullanılan serpme ağlar, göl, nehir ve benzeri sakin ve sığ su birikintilerinde kullanılan serpme ağlardan oldukça farklı özelliklere sahiptir. Sığ ve sakin sularda kullanılan serpme balık agi türleri, genellikle daha küçük çaplı boyutlara sahiptir.

Denizde kullanılan serpme ağlar, daha büyük çaplı boyutlara sahiptir ve dolayısıyla daha yüksek ağırlıklardan meydana gelir. Aynı zamanda denizde kullanılan serpme ağlar, misinadan ziyade zincirleme serpme ağlardan oluşur. Bu nedenle, denizde kullanılan serpme ağlar el örmesi gibi yöntemlerle üretmek için zorlu ekipmanlardır. Ancak sığ sularda kullanılacak ağlar kolaylıkla misina ile örmesi olarak üretilebilir.

Açık Denizde Kullanılan Serpme Ağların Ücretleri

Profesyonel balıkçılık firmaları tarafından gerçekleştirilen denizde serpme ile balık avı işlemleri konusunda en çok merak edilen konulardan biri de bu alanda kullanılan ağların ücretleridir. Açık denizde kullanılmak için üretilen serpme ağlar, genellikle zincirden yapılır. Bu nedenle de zincir serpme fiyatları, misina ağlara göre oldukça pahalıdır.

Zincir serpme ağlar hem makine üretimi olmaları sebebiyle hem de oldukça büyük çapları nedeniyle de ekstra maliyetlere sahip ürünlerden biridir. Bu nedenle de açık denizlerde, özel makineler ile atılıp geri toplanan bu ağlar genellikle yüksektir. Ancak, misina ile örülen serpme ağ fiyatları büyük ölçüde, açık denizde kullanılan serpme ağların fiyatlarına göre daha uygundur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.