Balık Ağı Serpme Fiyatları

Balık Ağı Serpme Fiyatları

Balık ağı serpme fiyatları balıkçılık araç gereçleri arasında oldukça uygun bir fiyat çizgisi izlemektedir.

Balık ağları hemen her kesimden ve yaştan balıkçının kullanmasına imkan sunan pratik ve işlevsel balıkçılık araç gereçlerindendir. Balık ağlarının ihtiyaca göre şekillenen birbirinden farklı pek çok modeli bulunur. Bu modeller farklı ip kalınlıklarına, farklı göz aralıklarına, farklı boy ve uzunluklara, farklı ağırlıklara sahiptir.

Serpme ağ ise balık ağları arasında en kullanışlı ve her kesime hitap eden ürünlerdir. Amatör olmak serpme ağ kullanımında bir sorun ortaya koymaz. Profesyonel balıkçılar ava çıktığında serpme ağ onlara da kolaylık sağlar. Serpme ağların da kendi içinde çok fazla türü vardır.

Balık Ağı Modelleri

Balık ağı fiyatları söz konusu olduğunda fiyatlara etki eden unsurlardan birisi ağların modelidir. Her model, farklı balıkları avlamada maksimum performans sergiler.  Balık ağlarını kullanırken balığın nerede avlanacağı da ağ modelini seçme konusunda yardımcı olur. Serpme ağlar akarsu, çay, dere, nehir gibi alanlarda olduğu gibi derin sularda da kullanılabilen ağlardır.

Serpme ağ fiyatları bu işlevselliklerine rağmen oldukça uygundur. Derin denizde avlanacak balıkçı ya da balıkçı adayları çarmıklı serpme balık ağlarını tercih etmelidir. Derinliği az olan bölgelerde avlanacak balıkçılar sade serpme ya da misina serpme ağ kullanabilir. Zincirli misina serpme ağları ise zincirin ağırlığından dolayı daha dibe nüfus eder ve balıkların kaçmasını daha da zorlaştırır.

Balık Ağı Kullanımı

Balık ağı fiyatları fiyat performansı açısından hem uygun bütçeli hem de oldukça başarılı sonuç getiren ürünlerdir. Balık ağları sayesinde balık avlarken hem zamandan kazanılmış olunur hem de avlanan çok sayıda balıkla verimli bir av geçirilir. Balık ağları örülürken arada bırakılan gözler, ağa takılan küçük balıkların kaçmasına izin vererek hayat döngüsünü de korumuş olur ve bilinçsiz avlanmanın önüne geçilmesine sağlar.

Serpme balık ağı fiyatları bu faydalarına kıyasla oldukça düşüktür. Ayrıca ağları kullanmak da oldukça kolaydır. Serpme ağ kullanırken yapılması gereken sadece ağı balık sürüsünün üstüne atmaktır. Normal balık ağlarında ise ağı balıkların yüzüş güzergahına germek yeterlidir.

Balık Ağı Serpme Fiyatları

Balık Ağı Serpme Fiyatları

08.01.2022
186