Balık Ağı Örme

Balık Ağı Örme

Balık ağı örme işlemleri genellikle balık sezonunda ustasından acemisine birçok balıkçı tarafından sıkça araştırılır. Sağlam bir ağ ile ve doğru ağ seçimi ile balık yakalamak sanıldığı kadar zor değildir. Alanında ustalaşmış birçok balıkçı balık ağlarını düzenli olarak yeniler ya da onarır. Balık ağlarında meydana gelen hasarlar tamir edilmediğinde ya da yenilenmediğinde balıkların ağa daha fazla zarar vererek ağdan kurtulma ihtimallerini arttırır. Böylece ağ atılışı ile harcanan süre ve emeğin yanı sıra balık yakalama oranında da olumsuz bir durum söz konusu hale gelir.

Balık Ağı Ürünleri

Balık ağı örme ürünleri birbirinden farklı boyut ve ham maddelere sahip olan ürünlerdir. Ağ atılacağı bölgeye göre tercih edilen balık ağları beraberinde uzmanlığı da gerekli kılar. Sektörel olarak balık sezonunun açılması hem balıkçıları hem de hobi olarak balık tutmayı seven insanları ağ satın almaya yönlendirmektedir. Serpme ağ ürünleri ile balık yakalayan usta balıkçılar doğru ağ seçiminin balık yakalama işleminden maksimum verimi almak için ne kadar gerekli olduğunu iyi bilir. Balık ağı örme fiyatları ise çeşitlere göre değişiklik göstermektedir.

Balık Ağ Fiyatları

Balık ağ fiyatları balıkçıların daha çok ağ boyutlarına göre tercih ettiği ürün fiyatlarıdır. Bazı balık ağları deniz gibi tuzlu sularda kullanıldığı gibi bazıları da göl gibi küçük alanlarda kullanılır. Bu nedenle dayanıklılık seviyeleri, boyutları, balık tutma kapasiteleri birbirinden farklı olabilmektedir. Balık ağ fiyatları üzerinde etkili olan ham madde ve boyut faktörleri hem çeşitliliğin hem de fiyat farkının ana nedeni olarak görülebilir. Kaliteli bir balık ağı ile daha az atış ile daha çok balık yakalayabilirsiniz. Balık yakalama yöntemlerini bilmek kadar ağın ne kadar sağlıklı ve bölgeye uygun olduğu da önem taşır. Balık ağı örme seçenekleri arasında tercih yaparken özellikle ağların nerede kullanılacağı gibi hususları dikkate alarak serpme ağ satın almak gerekir. Bununla birlikte serpme ağlar kullanılırken sık yapılan hatalardan biri de ağları ıslak muhafaza etmektir. Ağları kuruttuktan sonra muhafaza edilmesi önerilir.

Balık Ağı Örme

Balık Ağı Örme

15.01.2022
389