Balık Ağı Atma

Balık Ağı Atma

Balık ağı atma diğer balık tutma yöntemlerine oranla çok daha kolay bir işlemdir. Kolay olmasının yanı sıra çok sayıda balık tutulmasına da imkan sağlar.

Serpme ağ

Serpme Ağ ekipmanları ile gerçekleştirilen balıkçılık işlemleri sırasında önemli olan faktör, serpme ağın suya atılma şeklidir. Serpme ağı geniş bir açıyla suya atmak, bireyler için daha verimli balıkçılık sonuçları vermektedir.

Serpme balık ağları, pek çok farklı sebepten balıkçılar tarafından sık sık tercih edilen ekipmanlardan biridir. Bu nedenler arasında balık ağlarının, balıkçılar için daha az uğraş oluşturması da yer alır. Aynı zamanda serpme ağlar, oldukça dayanıklı olmaları sebebiyle bir hayli uzun bir süre için kullanıma elverişlidir. Bu nedenle balıkçılık ekipmanları arasında balık ağları önemli bir yere sahiptir.

Balık Ağı Atma Makinesi

Günümüzde bazı balıkçılık işlemlerinde balık ağı atma makineleri kullanılmaktadır. Bu konuda balıkçıların makine kullanmasının sebebi, bazı balık ağlarının insan gücüne fazla gelen ağırlıklara ve boyutlara ulaşmasından kaynaklanır. Oldukça geniş ve ağır olan bu serpme balık agi ekipmanları, genellikle açık denizlerde ya da okyanuslarda gerçekleştirilen işlemlerde kullanılır.

Açık denizlerde ve okyanuslarda gerçekleştirilen balıkçılık işlemleri, oldukça farklı ve gelişmiş ekipmanları kapsar. Bunun nedeni ise açık denizlerin hareketli ve zorlu sular olmasıdır. Bu nedenle açık denizlerde kullanılan serpme ağlar devasa boyutlara sahiptir. Dolayısıyla bahsi geçen bu devasa serpme ağlar, ancak serpme ağ atma makineleri ile kullanılabilmektedir.

Balık Ağı Fiyatları Nedir

Balıkçılık işlerine yeni başlayan bireyler için balık ağı atma konusu kadar günümüzde bu serpme ağların ücretleri de merak edilmektedir. Ancak serpme fiyatları konusunda kesin bir fiyat aralığından bahsetmek söz konusu değildir. Bunun nedeni ise serpme ağların farklı özelliklerinden kaynaklanan değişikliklerdir.

Serpme ağ fiyatları, ağların boyutlarına ve kilolarına göre değişiklik gösterir. Ağların boyutları artıp çapları genişledikçe, ağırlıkları da doğal olarak yükselmektedir. Genelde serpme ağlar, ortalama 5 kilogram ağırlıklar oluşur. Ancak özellikle açık denizlerde kullanılmak üzere tasarlanan ağlarda, çok daha yüksek fiyatlar görünür. Bireyler, kendi ağlarını gerekli malzemeler ile kendileri örerek çok daha uygun fiyatlara serpme ağ elde edebilmektedir.

Balık Ağı Atma

Balık Ağı Atma

15.01.2022
478