7 Kg Serpme

7 Kg Serpme

7 kg serpme ağ, balıkları avlamak amacı ile kullanılan bir balık avı ürünüdür. Bu ağ deniz, göl, nehir ve baraj gibi alanlarda suya atılarak kullanılır.

Serpme Ağ Çeşitleri ve Fiyatları

4 kg serpme Suya atıldığında ise paraşüt gibi açılarak orada bulunan balıkları çevreler. Bu sayede balıkların kaçması engelleyerek daha fazla balık tutulmasına olanak sağlar. Ağın kullanıldığı su alanına göre de göz sayısı gibi ağ özellikleri de değişmektedir.

Serpme balık ağı çeşitleri arasında yer alan bu 7 kg serpme, oldukça dayanıklı malzemelerden üretilir. Bu sayede suya atıldığında çözülme ve kopma gibi durumlarla karşılaşılmaz. Ayrıca 5 kg serpme ağın ağırlığının fazla olması da ağa sağlamlık katan bir başka unsur olmaktadır.

El Örmesi 5 Kg Serpme Özellikleri

Avcılıkta kullanılan 5 Kg Serpme, genel olarak balığın üzerine atılarak veya bırakılarak kullanılan bir ağdır çeşididir. Bu ağ, su içinde paraşüt gibi açılarak orada mevcut olan balığın üzerini kapatır ve çevreler. Bu sayede alan içerisindeki balık avlanır. Serpme ağlarının yapısı ise avlanacak olan balığın türü ve kullanıldığı su ortamına göre farklılık gösterir.

Bu serpme ağlardan biri de el örmesi 7 kg serpme ağıdır. Bu ağ 20-30 cm genişliğindedir. 10-13 mm göz açıklığında ve 1-5 m uzunluğundadır. Ağın yüksekliği 151-200 cm aralığında değişmektedir. Göz miktarı ise 501-600 arasındadır. 7 Kg Serpme ağırlığında ve tüm balık türleri ile uyumludur. Ayrıca katlanabilme özelliği sayesinde taşınması oldukça kolay bir üründür.

4 Kg Serpme Fiyatları

4 kg serpme ağlar günümüzde sıklıkla tercih edilen bir ağ durumundadır. Bu serpme ağların kullanım kolaylığı ve uygun serpme fiyatları gibi faktörler, bireylerin daha çok tercih etmesini sağlamaktadır. 7 kg serpme balık ağları, kullanma yerlerinin farklılığı nedeniyle genellikle küçük balıkçılar tarafından kullanılmakta ve sportif balıkçılar tarafından da tercih edilen el aletleri olmaktadır.

8 Kg Serpme ağların, serpme ağ fiyatları maliyetlerinin fazla olmaması, taşıma kolaylığı, kullanılması için herhangi bir araç gerektirmemesi gibi durumlar ise en büyük avantajları arasındadır. Ayrıca bu serpme balık ağları, balık yakalama sırasında atılarak, yarı atılarak veya bırakılarak kullanılmaktadır.

7 Kg Serpme

7 Kg Serpme

15.01.2022
304