5 Kg Serpme Fiyatları

5 Kg Serpme Fiyatları

5 kg serpme fiyatları birçok farklı faktör doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

Serpme ağların ağırlıklarına göre de fiyatları değişebilir. Genel olarak 4 ile 7 kilo arasında ağırlıkları değişmektedir. 5 kg olanlar orta büyüklükte ve en sık kullanılan ağ çeşitleri arasındadır. Hem sığ sularda hem de açık denizlerde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca uygun fiyatı sebebiyle de sıklıkla tercih edilir.

Serpme ağ çeşitleri arasında en fazla kullanılan bu ağ nehir, göl, akarsu ve derelerde rahatlıkla kullanılabilir. Balık tutma keyfini deniz kenarında yapmak isteyen balıkçılar bu ağı deniz kenarında da zevkle kullanabilirler. Bu tür ağlar uçlarında bulunan kurşun ağırlıklar takılarak istenilen derinliğe kadar indirilebilir. 5 kg serpme fiyatları ağın kullanıldığı malzemeye göre değişiklik gösterebilir.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları açısından uygun olarak bulunduğu için balık avı severler tarafından çok fazla tercih edilir. Tercih edilmesinin bir sebebi de çok kullanışlı ağlar olmasındandır. Bu ağlar el örgüsü veya makine örgüsü olarak piyasada bulunur. Avcılar kullanmam tercihlerine göre makine ya da el örmesi ağ tercihlerini yaparlar.

Serpme fiyatları ipin cinsine, ağırlığına ve kullanılacak olan yerin genişliğine bağlı olarak değişir. Balık avı seven kişiler, bu ağları elleri ile atarak ya da su yüzeyine bırakarak kullanabilirler. Bu ağlar balıklarını üzerine kaplayarak balıkları içine hapseder. Bu yüzden bu ağ çeşidine kaplama ağ adı verilir. 5 kg serpme ağ fiyatları hobi için balık avlayanlar tarafından takip edilmektedir.

Serpme Balık Ağı

Serpme balık ağı çeşitlerinin her balıkçıya yönelik olması bu ağların tercih edilmesini sağlar. Serpme ağlar da kendi içerisinde farklılıklar gösterir. Ağ çeşitleri kendi arasında büzgülü, cepli, çarmıklı ve sade serpmeler olarak çeşitlere ayrılırlar. Büzmeli ağlar kumlu ve derin bölgelerde tercih edilir. Tek parça olarak üretilen cepli ağlar taşlık alanlarda bulunan dere, göl ve deniz kıyılarında kullanılır.

Çarmıklı ağ denilen çeşit ise 2 parçadan yapılarak birleştirilen bir ağ çeşididir. Bu ağ   daha çok derin sularda kullanılır. Sade serpme ağın özelliği ise ağda çekme ipi bulunmasıdır. Bu ağ balıkların kıyıya daha çabuk çekilerek getirilmesini sağlar. 5 kg serpme fiyatları ağ çeşitlerine ve ağırlıklarına göre değişir.

07.01.2022
773